Partizan i Zvezda prejaki: Porazi Cibone i Cedevite u ABA ligi

U susretu pretposljednjeg, 25. kola regionalne ABA lige košarkaši Cibone izgubili su na svojem terenu od Crvene zvezde 83:94 (17:24, 29:26, 22:25, 15:19), a Cedevita je poražena kod Partizana 61:82 (24:29, 10:19, 12:16, 15:18).

Protiv aktualnog prvaka ABA lige Cibona je odigrala ravnopravnu utakmicu u prve tri četvrtine. Minutu i pol prije završetka trećeg dijela gubili su samo dva razlike (68:70), no kod rezultata 68:71 Nebojša Joksimović promašio je dva slobodna bacanja nakon čega je beogradski sastav ponovno pojačao ritam i još se jednom odvojio na 10-ak koševa razlike što je zadržao do kraja.

James Florence s 20 i Ante Žižić sa 17 koševa predvodili su Cibonu, dok su Qincy Miller s 18 i Maik Zirbes sa 17 poena bili najbolji kod Crvene zvezde.

Cedevita ostala bez prednosti domaćeg terena u polufinalu doigravanja?

Porazom u Beogradu, Cedevita je najvjerojatnije izgubila prednost domaćeg terena u polufinalnu doigravanja protiv Crvene zvezde. Kolo prije kraja treća Cedevita ima omjer pobjeda i poraza 18-7, dok je Crvena zvezda druga s 19-6. Kako je Cedevita bolja od Crvene zvezde u međusobnim susretima, još postoje teoretski izgledi da hrvatski prvak završi ligaški dio na drugom mjestu. No, za to mu uz pobjedu protiv MZT-a u Zagrebu treba i poraz Crvene zvezde protiv Krke u Beogradu.

Cedevita je obrambeno loše krenula u utakmicu, već u prvih sedam minuta je primila 21 koš, te se iz početnog zaostatka nije uspjela vratiti do kraja dvoboja. Vrlo loš šut i veliki broj izgubljenih lopti odveli su igrače Veljka Mršića u još jedan uvjerljiv poraz, četiri dana nakon -24 protiv Lokomotiva Kubana u Krasnodaru.

Kod slabe Cedevite najučinkovitiji je bio Miro Bilan s 13 koševa, dok je Kevin Andrew Jones ubacio 21 za Partizan.