Pobjeda Orlanda, odličan Hezonja u početnoj petorci

Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja prvi je put bio u početnoj petorci Orlanda koji je sa 130:116 svladao Philadelphiju.

Hezonja je sjajno otvorio dvoboj protiv 76ersa zakucavanjem samo nekoliko sekundi nakon početka utakmice. Od ukupno 13 poena, uz tri asistencije i dva skoka, osam je ubacio u prvoj četvrtini.

Svi igrači iz početne petorke Magica upisali su dvoznamenkasti broj poena, a najbolji među njima bili su Nikola Vučević i Victor Oladipo sa po 28 poena.

Philadelphiju, kojoj je ovo bio 51. poraz u sezoni, predvodio je Jahlil Okafor s 26 poena.

Dallas Mavericks su sa 128:101 pobijedili Minnesota Timberwolves, a do pobjede ih je odveo Chandler Parsons koji je zabio 29 koševa. Parsons je zabio 13 koševa zaredom za Dallas u drugoj i trećoj četvrtini pomogavšui tako stvaranju prednosti od 20 koševa.  Minnesotu je predvodio Shabazz Muhammad sa 24 pogodaka. Damjan Rudež je odigrao 13:40 minuta i uz tri koša dodao dva skoka.  Wesley Matthews postigao 15 pogodaka, a Deron Williams 10 uz devet od Mavericksovih 34 asistencije.

Portland Trail Blazersi su sa 111:102 slavili protiv Indiana Pacersa na njihovom terenu, a Damian Lillard je za pobjedu zabio 33 košea, od čega 20 u prvoj četvrtini.  CJ McCollumn i Gerald Henderson su svaki dodali po 19 koševa za Trail Blazerse kojima je ovo osma pobjeda u devet utakmica. Kod Pacersa najbolji su bili Monta Ellis sa 18 koševa i Jordan Hill sa 15.

Washington Wizards su sa 113:99 bili bolji od vodeće momčadi Istočne konferencije Cleveland Cavaliersa, koji su bili bez svog najboljeg igrača Le Brona Jamesa i koji su u jednom trenutku utakmice gubili sa čak 30 koševa. James je dobio slobodan dan tako da je najbolji strijelac u porazu Clevelenada bio Kyrie Irving sa 28 koševa. Najučinkovitiji u redovima Wizardsa bio je John Wall sa 21 pogotkom, 13 asistencija i sedam skokova.

New York Knicks - Miami Heat                     81-98
Washington Wizards - Cleveland Cavaliers       113-99
Atlanta Hawks - Charlotte Hornets                87-76
Detroit Pistons - Toronto Raptors               114-101
Indiana Pacers - Portland Trail Blazers         102-111
Orlando Magic - Philadelphia 76-ers             130-116
(Mario Hezonja je igrao 27:12 minuta, ugrabio dva skoka, upisao tri asistencije i zabio 13 koševa)
Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves       128-101
(Damjan Rudež je igrao 13:40 minuta, ugrabio dva skoka i zabio tri koša)

4. Denver 23 36 .390 18
5. Minnesota 19 41 .317 22 1/2