[VIDEO] Messi čudesno spasio Barcu, izjednačen rekord Reala

Nogometaši Barcelone pobijedili su u 26. kolu Primere na Nou Campu Sevillu s 2:1, te su izjednačili španjolski rekord s 34 utakmice u nizu bez poraza.

Barca je izjednačila rekord Reala pod Leom Beenhakerom iz sezone 1998./1999, a u sljedećem kolu ide kod Rayo Vallecana u potjeru za novim rekordom. Zadnja momčad koja je pobijedila Barcelonu bila je upravo Sevilla prije pet mjeseci, a od tada su Katalonci neporaženi u svim natjecanjima.

Sevilla je povela u 20. minuti preko Vitola, a u 31. minuti je iz slobodnog udarca izjednačio Leo Messi. U 48. minuti Gerard Pique je doveo Barcelonu u vodstvo i to je začudo, unatoč velikom broju prilika s obje strane, bio i konačan rezultat.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ušao je u igru protiv svog bivšeg kluba u 75. minuti.

Barcelona vodi sa 66 bodova, drugi je Atletico s 58, dok je Real treći s 54. Sevilla je ostala šesta sa 41 bodom.