HNL: Dinamo sjajnim golom Pjace nadvisio Split

Dinamo je u 24. kolu HNL-a na Maksimiru nadvisio Split sjajnim pogotkom Marka Pjace u 63. minuti.

Pjaca je prošao svog čuvara i potom neobranjivo zabio sjajan pogodak s 15-ak metara. Samo dvije minute kasnije mogao je na 2:0 povisiti Hodžić, ali nakon dobrog prodora nije imao dobru završnicu.

Odličnu priliku za vodstvo domaćina imao je u 22. minuti Marko Rog, koji je opasno pucao s 20-ak metara, no vratar Zagorac je obranio. U 36. minuti mogao je povesti Split, ali Eduardo je nogom skinuo udarac Franjića iz blizine nakon što je ovaj izbjegao zaleđe i krenuo posve sam prema njemu.

Završnicu utakmice obilježila su dva nedosuđena kaznena udarca, prvo ga je tražio Dinamo nakon pada Hodžića, a potom i Split kad je oboren Bagarić. No sudac Andrej Burilo iz Osijeka ostao je nijem u obje situacije.

Ovom pobjedom branitelj naslova je pobjegao drugoplasiranoj Rijeci na pet bodova prednosti.