Atleticu gradski derbi s Realom, Halilović raspoložen

U derbiju 26. kola španjolskog nogometnog prvenstva madridski Atletico je kao gost na Santiago Bernabeu svladao gradskog suparnika Real sa 1:0 (0:0).

Jedini gol na utakmici postigao je Antoine Griezmann u 53. minuti.

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta za Real, dok je Mateo Kovačić ostao na klupi kraljevskog kluba koji je ovim porazom ostao treći s 54 boda. Drugi Atletico sada ima 58 bodova, dok je na vrhu Barcelona sa 63 boda i utakmicom manje.

Halilovićev Sporting Gijon je kod kuće izgubio od Espanyola sa 2:4. Sporting poveo u 20. minuti golom Carlosa Castra, a gosti su do poluvremena poravnali na 1:1. U nastavku preokret, Gerard Moreno u 48. i 58. minuti pogađa za vodstvo Espanyola 1:3. Hrvatski veznjak Alen Halilović ušao je u igru u 57. minuti, a u 62. je izborio slobodni udarac iz kojeg je Carlos Castro smanjio na 2:3. No, na kraju je ipak slavio Espanyol i to autogolom Luisa Hernandeza u 80. minuti.

Halilović je u dva navrata dobro uposlio suigrača Jorgea Meru, čiji su udarci glavom u 71. i 79. minuti bili neprecizni.

Sporting Gijon je u zoni ispadanja, na 18. mjestu s 24 boda, koliko ima i Las Palmas na 17. mjestu.