HNL: S igračem manje Rijeci pobjeda u Jadranskom derbiju

Jadranski derbi na riječkoj Rujevici pripao je domaćinu Rijeci, koja je pobijedila Hajduk s 1:0 i nastavila pozitivan niz protiv Splićana.

Od 2012. traje pozitivan niz Riječana u tradicionalnim morskim derbijima sa suparnikom iz Splita, Kekova momčad već 13 utakmica ne zna za poraz od Splićana, što je najduži takav niz u povijesti ovog rivalstva. Računajući ovaj susret Rijeka i Hajduk su odigrali 140 ogleda - Rijeka je ostvarila 37 pobjeda, Hajduk 55, a 48 utakmica završilo je remijem.

Rijeka je posve vladala terenom u prvih 45 minuta. U osmoj minuti Balaj je pucao pored gola u odličnoj situaciji, a u 14. minuti Ristoski je pucao, a goste je spasila greda, da bi novu šansu upropastio Balaj. Uslijedio je niz prilika za domaćina, a u 32. minuti Bezjak opet trese okvir gola.

Miral Samardžić je zasluženo zabio za 1:0 u 49. minuti glavom nakon kornera Mateija. Nakon što je Maleš u 66. minuti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton Hajduk je ipak uspio preuzeti inicijativu i zavladati terenom, ali nije uspio izjednačiti.

Ovom pobjedom Rijeka se vratila na dva boda od Dinama, koji sutra dočekuje Split. Hajduk je bio oslabljen izostankom sedam prvotimaca i sada je treći s 42 boda.