Bayernu derbi s Wolfsburgom

U derbiju 23. kola njemačkog nogometnog prvenstva vodeći Bayern je u subotu u gostima svladao Wolfsburg s 2:0 golovima  Kingsleyja Comana (66) i Roberta Lewandowskog (75).

U jesenskom dijelu prvenstva Bayern je protiv istog protivnika slavio s 5:1, a tada je Lewandowski zabio pet komada u razmaku od 10 minuta.

Nakon osam uzastopnih poraza posljednjeplasirani Hannover je napokon upisao pobjedu, prvu nakon 28. studenoga. U gostima je svladao Stuttgart sa 2:1, a junak susreta bio je dvostruki strijelac Christian Schulz (32, 83).

Hamburger je protiv Ingolstadta odigrao 1-1. HSV je poveo pogotkom švicarskog Hrvata Josipa Drmića u 7. minuti, a strijelac za Ingolstadt bio je Lukas Hinterseer u 61. Hrvatski veznjak Ivo Iličević odigrao je drugo poluvrijeme za HSV, dok Ivice Olića nije bilo u sastavu.

Dan ranije berlinska Hertha je kao gost svladala Koeln sa 1:0, a  gol vrijedan tri boda postigao je Vedad Ibišević u 43. minuti.

U nedjelju su na rasporedu još četiri utakmice. Sastaju se Augsburg - Borussia Moenchengladbach, Mainz - Bayer Leverkusen, Eintracht Frankfurt - Schalke, dok Kramarićev Hoffenheim ide u goste Borussiji Dortmund.