HNL: Lokomotivi pobjeda u Gradskom vrtu

U utakmici 24. kola Prve HNL Lokomotiva je kao gost pobijedila Osijek sa 3:1 (1:0).

Unatoč terenskoj nadmoći u prvom poluvremenu nogometaši Osijeka nisu uspjeli niti jednom pogoditi mrežu vratara Lokomotive Zelenike, dok je to gostima iz Zagreba uspjelo već u prvom kontranapadu u kojem je u šestoj minuti brzonogi Grezda izbio sam pred vratara Mikulića i poslao loptu u mrežu.
Inače, prvu prigodu na utakmici imali su nogometaši Osijeka, ali je u četvrtoj minuti udarac Vojnovića iz blizine Zelenika obranio.

Od 68. minute Osijek je imao igrača više na terenu jer je zbog oštrog starta izravni crveni karton dobio branič Lokomotive Fiolić.

Prvi pogodak za Osijek u nastavku prvenstva postigao je Perošević iz udarca s 11 metara, ali je slavlje domaćih trajalo samo tri minute, jer je Andrijašević u 83. minuti ponovno doveo Lokomotivu u vodstvo.

Konačan rezultat i pobjedu Lokomotive osigurao je Eros Grezda svojim drugim pogotkom u posljednjoj minuti utakmice.

Lokomotiva se ovom pobjedom bodovno izjednačila sa Splitom na četvrtom mjestu, oba sastava imaju po 36 bodova, dok je Osijek pretposljednji, deveti sa 20 bodova, 10 više od posljednjeg Zagreba.