Slaven u Zaprešiću ostao bez bodova i golmana, remi u Zagrebu

U susretima 24. kola Prve HNL igranima u petak Inter je u Zaprešiću svladao Slaven Belupo 2:1, a Zagreb i Istra 1961 u Kranjčevićevoj ulici podijelili su bodove odigravši 1:1.

Domaćini su poveli pogotkom Puljića u 19. minuti, a na 2:0 povisili su golom Ivana Blaževića u 51. Koprivničani su ublažili poraz krajem susreta kada je Ejupi postigao gol za konačnih 2:1.

Dodajmo da je golman Slaven Belupa Goran Blažević na početku drugog poluvremena slomio lijevu ruku te je u 51. minuti izvađen iz igre.

Ovom pobjedom šesti Inter je stigao na 29 bodova, pet više od sedmog Slavena.

Zagreb je stigao do prednosti protiv Istre preko Tešije (10), za goste je izjednačio Varela (63), a veliku priliku za pobjedu Zagreba propustio je Strasser koji je promašio kazneni udarac u 83. minuti.

Osma Istra 1961 zadržala je 11 bodova prednosti u odnosu na posljednji Zagreb, sada ima 21 bod, jedan više uz utakmicu više od devetog Osijeka, dok Zagreb ima samo 10 bodova.

Na vrhu je Dinamo s 51 bodom, druga Rijeka ima 46, a treći Hajduk 42.

U subotu se sastaju Osijek i Lokomotiva te Rijeka i Hajduk, a u nedjelju igraju Dinamo i Split.

1.  Dinamo              23 15  6   2  46-15  51
2.  Rijeka                 23 12 10  1  37-16  46
3.  Hajduk               23 12  6   5  32-17  42
4.  Split                   23   9  9   5  24-19  36
5.  Lokomotiva       23 10  3  10  36-35  33
6.  Inter                   24  6  11  7  24-34  29
7.  Slaven Belupo    24  5  9  10  27-33  24
8.  Istra 1961           24  4  9  11 21-37  21