Tottenham izbacio Kalinića i Badelja iz Europe

Nakon 1:1 u Firenzi Tottenham je u uzvratnom susretu šesnaestine finala Europske lige u Londonu pobijedio Fiorentinu s 3:0 (1:0).

Odigrano ranije danas: Šahtar pregazio Schalke, Liverpool se provukao

Nikola Kalinić je odigrao cijelu utakmicu, a Milan Milan Badelj je odigrao 82 minute u sastavu gostiju.

Prvo poluvrijeme okončano je vodstvom domaćina zahvaljujući golu Ryana Masona u 25. minuti. U 63. minuti Lamela je povisio vodstvo domaćina na 2:0, a konačnih 3:0 postavio je autogolom Rodriguez u 81. minuti.

Napoli i Villarreal su odigrali 1:1, čime je španjolski sastav obranio pobjedu 1:0 iz prve utakmice. Napoli je vodio od 17. minute golom Mareka Hamšika i imao niz sjajnih prilika za drugi pogodak, no gosti su izjednačili u 59. minuti golom Pine. Ivan Strinić je igrao za Napoli do 64. minute.

Borussia Dortmund je na gostovanju pobijedila Porto 1:0 nakon što je u prvom dvoboju slavila 2:0. Pogodak odluke zabio je Pierre-Emerick Aubameyang (23).

Manchester United je nakon poraza u prvom susretu (1:2) u uzvratu pobijedio Midtjylland 5:1. Danci su poveli u 28. minuti golom Sista, no United je četiri minute kasnije izjednačio i to nakon autogola Nikolaja Bodurova. 'Crveni vragovi' su mogli preokrenuti rezultat u 43. minuti, no Juan Mata je promašio jedanaesterac. Ipak, u 63. minuti je Marcus Rashford, 18-godišnjak koji je debitirao samo zato jer se na zagrijavanju ozlijedio predviđeni prvotimac, zabio za 2:1 Uniteda poravnavši rezultat iz prve utakmice. Rashford se pretvorio u junaka kada je u 75. minuti zabio za 3:1. Ander Herrera je u 89. minuti potvrdio prolaz Uniteda, a za 5:1 je zabio Depay u sudačkoj nadoknadi.

Jedina utakmica koja je otišla u produžetke igrala se u Pireju, gdje je nakon 90 minuta zahvaljujući golu Konstantinosa Fortounisa s bijele točke u 29. minuti   bilo 1:0 za Olympiacos, što je bio rezultat Anderlechtove pobjede u prvom ogledu. No u dodatnom vremenu Frank Acheampong je s dva gola, u 103. i 112. minuti, osigurao pobjedu i prolaz Belgijancima.