Euroliga: Težak poraz Cedevite u Krasnodaru

Cedevita je u osmom kolu skupine E Topa 16 doživjela težak poraz na gostovanju kod Lokomotiv Kubana u Krasnodaru, domaćin je slavio sa 87:63 (29:12, 15:21, 26:13, 17:17).

Euroliga: Panathinaikos nanio prvi poraz Feneru

U Krasnodaru Zagrepčani su doživjeli četvrti uzastopni euroligaški poraz, uoči ovog gostovanja pali su u Beogradu protiv Zvezde.

U prvom susretu između ove dvije momčadi u Košarkaškom centru Dražen Petrović Rusi su slavili sa 89:75, a svoju kvalitetu pokazali su i večerašnjem ogledu ostvarivši uvjerljivu pobjedu.

Cedevita je slabo ušla u utakmicu i već nakon prve četvrtine gubila je sa 17 koševa razlike (29:12). U uvodnim minutama druge četvrtine Lokomotiv je pobjegao i na plus 20 (35:15). Ipak, momčad Veljka Mršića je posljednjih šest minuta druge dionice dobila s devet poena razlike, smanjivši zaostatak do poluvremena na 44:33.

Nažalost, nada u mogući preokret kratko je trajala. Lokomotiv je treću četvrtinu otvorio serijom 15-4 i pobjegao na velikih 69:37. U posljednjoj minuti trećeg perioda domaćin je imao i 29 koševa viška (70:41), a u posljednjih deset minuta Cedevita je uspjela tek malo ublažiti poraz.

Jedini dvoznamenkasti u redovima gostiju bio je Miro Bilan s 11 poena i šest skokova, a po devet koševa dodalu su Fran Pilepić i Nemanja Gordić. Pobjednike je s 28 koševa, 13 skokova i pet asistencija predvodio Anthony Randolph. Bivši igrač Cedevite i hrvatski reprezentativac Dontaye Draper, koji je bio u početnoj petorki Lokomotiva, dodao je dva koša, tri skoka i asistenciju.