Sporting iz Brage u osmini finala Europske lige

Nogometaši portugalskog Sportinga iz Brage izborili su plasman u osminu finala Europske lige nakon što su u uzvratnom susretu šesnaestine finala remizirali 2:2 protiv švicarskog Siona i obranili gostujuću pobjedu od 2:1 iz prve utakmice.

Švicarci su u Bragi poveli 1:0 pogotkom Fanisa Gekasa u 16. minuti, ali Sporting se vraća u 27. minuti nakon što je Josue realizirao kazneni udarac. Samo dvije minute poslije Gekas je anulirao prednost domaćina pogodivši za vodstvo Siona 2:1, no u 48. minuti Nikola Stoiljković izjednačava na 2:2.

U posljednjim trenucima susreta Sion je mogao do pobjede i plasmana u osminu finala, no Vincent Ruefli je uzdrmao vratnicu.

Ostale uzvratne utakmice šesnaestine finala Europske lige na rasporedu su u četvrtak, a na Drugom programu HTV-a i na našem portalu možete pratiti prijenos dvoboja Tottenhama i Fiorentine. Prvi susret u Firenci završio je remijem 1:1.