Man. City slavio kod kijevskog Dinama, PSV - Atletico 0:0

U prvom susretu osmine finala Lige prvaka Manchester City slavio je kod kijevskog Dinama s 3:1 te tako napravio veliki korak prema svojem prvom plasmanu u četvrtfinale elitnog natjecanja Starog kontinenta. Hrvatski reprezentativac Domagoj Vida odigrao je cijeli susret za kijevsku momčad.

Drugi susret između PSV-a i Atletico Madrida u Eindhovenu završio je bez pogodaka.

Oslabljeni City nije dopustio iznenađenje

City je doputovao u Kijev s nizom od tri uzastopna poraza (Leicester, Tottenham, Chelsea) i očajnu razliku pogodaka (3:10), ali i bez nekoliko važnih prvotimaca (Kevin de Bruyne, Fabian Delph, Samir Nasri, Eliaquim Mangala, Jesus Navas). Kijevljani su se nadali kako bi njihov prvi nastup u fazi na ispadanje nakon 17 godina mogao završiti uspješno, no Građani su već nakon prvih 45 minuta uništili nadu domaćina.

Agüero i Silva za prednost 2:0

City je poveo u 15. minuti nakon ubačaja iz kuta. David Silva je ubacio, Yaya Toure spustio loptu, a Sergio Agüero iz blizine zabija za 1:0. Bio je to njegov 16. pogodak u posljednjih 17 nastupa u Ligi prvaka. Sjajni Argentinac sudjelovao je i u akciji i kod drugog pogotka. Sjajnim potezom gurnuo je loptu do Raheema Sterlinga koji je oštro ubacio na drugu vratnicu gdje je spremno čekao Silva.

Bujalski vratio nadu Kijevljanima

Dinamo je smanjio zaostatak u 59. minuti pogotkom Vitalija Bujalskija. Vida je ubacio s lijevog boka, Nicolas Otamendi uspio je glavom samo odbiti loptu do Bujalskija koji je pucao s 20-tak metara. Lopta je pogodila Otamendija i promijenila smjer prevarivši Johna Harta.

Yaya Toure uništio nadu Kijevljanima

Ukrajinski sastav mogao se vratiti u susret, no Miguel Veloso i Bujalski bili su neprecizni, a kazna je stigla u 90. minuti kada je Yaya Toure izvrsnim udarcem s ruba šesnaesterca zabio za konačnih 3:1.

Uzvratni susret je 15. ožujka u Manchesteru.

DINAMO KIJEV - MANCHESTER CITY 1:3
Kijev, Olimpijski stadion, 70.500 gledatelja, sudio Antonio Mateu Lahoz (Španjolska);
Strijelci: 0:1 Agüero (15), 0:2 David Silva (40), 1:2 Bujalskij (59), 1:3 Yaya Toure (90)