Lucija Zaninović zlatna na G2 turniru u UAE-u

Hrvatska taekwondoistica Lucija Zaninović osvojila je zlatno odličje na bodovno jakom G2 turniru održanom u gradu Fujairahu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Lucija Zaninović  je pored zlatnog odličja osvojila i 20 bodova na olimpijskoj ljestvici do 49 kilograma što joj je izuzetno bitno za Olimpijske igre u Rio de Janeiru.

Lucija Zaninović nastupila je u kategoriji do 53 kilograma. U prvom kolu slavila je protiv Uzbekistanke Guzal Narbabajeve prekidom zbog bodovne nadmoći 14:2, a u drugom je bila bolja od domaće predstavnice Darije Litvinčuk 10:6. U finalu je slavila protiv bivše svjetske Tajlanđanke Chanatip Sonkham, koja je predala borbu pri vodstvu Lucije Zaninović 1:0.

Fujairah open je prvi u nizu od sedam natjecanja u sklopu priprema na putu prema Olimpijskim igrama.

Inače, na svakom kontinentu se godišnje smije održati samo jedan G2 turnir vrijednosti 20 bodova za pobjednika natjecanja tako da je Luciji Zaninović ova zlatna medalja dvostruko vrjednija od pobjeda na G1 turnirima.