Ćorić u osmini finala Dubaija

Borna Ćorić izborio je osminu finala jakog ATP turnira u Dubaiju. Mladi hrvatski tenisač otvorio je turnir slavljem protiv Čeha Jirija Veselog sa 6:4 i 6:4.

Ćorić je vodio vrlo neizvjesnu borbu s ljevorukim 22-godišnjim češkim tenisačem. Prvi set izvrsno je otvorio i s dva breaka poveo s 5:2. No, tada je izgubio svoj servis, Vesely je smanjio na 5:4, ali drugu priliku za prvi set nije propustio.

U drugom setu Ćorić je uspio napraviti break za vodstvo 2:1. No, već u sljedećem gemu Vesely je imao 0-40, ali je Ćorić nizom od pet uzastopnih poena spasio sve tri break lopte i potvrdio break.

Do desetog gema, kad je Ćorić servirao za pobjedu, Vesely je ostao bez prilike za povratak, a tada je stigao do dvije nove prilike za break (15-40). No, baš kao što je to učinio u četvrtom gemu, Ćorić je ponovno nanizao četiri uzastopna poena i iskoristio prvu meč-loptu za slavlje u njihovom prvom međusobnom dvoboju nakon 89 minuta igre.

Ćorić na ovom turniru brani prošlogodišnje polufinale, a za ulazak u četvrtfinale igrat će protiv osmog nositelja Nijemca Philippa Kohlschreibera. Bit će to njihov prvi međusobni dvoboj.