Lille svladao Lyon u susretu s dvanaest žutih i dva crvena kartona

U posljednjem susretu 27. kola francuskog nogometnog prvenstva Lille je pobijedio Lyon 1:0 u susretu s čak 12 žutih i dva crvena kartona.

Pogodak odluke zabio je Sofiane Boufal u 28. minuti.

Gosti su od 60. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Christophe Jallet, a u posljednjim trenucima susreta crveni karton dobio je i njegov suigrač Clement Grenier.

Sudac je tijekom susreta pokazao još 12 žutih kartona - pet igračima Lillea, a sedam gostima iz Lyona.

U prije odigranom susretu Marseille i St. Etienne su odigrali 1:1. Gosti su poveli u 85. minuti golom Kevina Monneta-Paqueta, a izjednačio je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Michy Batshuayi.

Caen je pobijedio Rennes 1:0, a pogodak odluke postigao je Saidi Ntibazonkiza u 54. minuti.

Na ljestvici vodi PSG sa 73 boda, Monaco na drugoj poziciji ima 49 bodova, a slijede Nica i St. Etienne s po 41 bodom. Lyon je ostao peti s 39 bodova. Lille je skočio na 12. mjesto.

Rezultati:

Lille - Lyon                 1:0 (Boufal 28)
Caen - Rennes           1:0 (Ntibazonkiza 54)
Marseille - St Etienne 1:1 (Batshuayi 90+4 / Monnet-Paquet 85)
U subotu:
Lorient - Guingam      4:3 (Waris 39,49, Jeannot 48, Guerreiro 90+3 / Salibur 3,37, Briand 59)
Monaco - Troyes        3:1 (Carrillo 25,37, Lottin 90+3 / Gueye 79)
Angers - Montpellier  2:3 (Moutou 64, Karanović 90+1  / Berigaud 2, Yatabare 7, Camara 34)
Toulouse - Ajaccio      1:1 (Braithwaite 90+1 / Mayi 59)
PSG - Reims                4:1 (Van der Wiel 12, Ibrahimovic 43,68, Cavani 45+1 / Oniangue 34)