Svjetski kup: Tin Srbić brončani u Bakuu

Jedan od najtalentiranijih mladih hrvatskih gimnastičara Tin Srbić (19), osvojio je brončanu medalju na prvom ovosezonskom turniru Svjetskoga kupa u Bakuu.

Član zagrebačkog ZTD Hrvatskog Sokola u Bakuu je bio u svojem tek drugom finalu Svjetskog kupa, prvo mu je bilo prije godinu dana u Cottbusu, i s 14.500 bodova uspio je osvojiti medalju na preči.

U kvalifikacijama je bio peti, no danas je u finalu pokazao jednu od svojih najboljih izvedbi. Zlatni je Japanac Tomomasa Hagesawa s 14.800 bodova, a srebrni Turčin Ahmet Onder sa samo desetinkom više od Srbića.

Tin je treći vježbač koji je zagrebačkom klubu donio medalju s natjecanja SK-a. Marijo Možnik nakupio ih je poprilično, prošle godine je Matija Baron došao do srebra na konju s hvataljkama u Dohi, a sada je prijelaz od odličnog juniora do seniora probio i Tin.

Ovaj brucoš strojarstva prije dvije godine bio je četvrti junior Europe na preči, a odlično napreduje i kao senior uz trenera Lucijana Krcea.

Hrvatska je u Bakuu imala još dvojicu finalista. Tomislav Marković na parteru i Renato Prpić na konju s hvataljkama ponovili su plasmane iz kvalifikacija i obojica završili kao peti.

Markovića je mučila prehlada zbog čega nije uspio doći do realnog postolja (14.250), dok je za drugog Osječanina u njegovu tek drugom nastupu na SK-u i nakon tri godine mučenja s ozljedama, peto mjesto i više nego dobar plasman (14.050).