Pobjeda Borussije, remi Schalkea i Stuttgarta

U derbiju 22. kola Bundeslige Borussia Dortmund je u Leverkusenu pobijedila Bayer 1:0, Schalke i Stuttgart su odigrali 1:1, dok je Augsburg pobijedio Hanover 1:0.

Pogodak odluke u susretu igranom u Leverkusenu postigao je Pierre-Emerick Aubameyang u 64. minuti nakon pogreške obrane gostiju. Kod Bayera je Tin Jedvaj igrao do 77. minute.

Schalke je propustio priliku probiti se na treće mjesto na ljestvici koje osigurava plasman u Ligu prvaka. Domaćin je poveo u 14. minuti golom Younesa Belhanda, no u 74. minuti za Stuttgart je izjednačio Martin Harnik.

Augsburg je u gostima pobijedio Hanover 1:0, a pogodak odluke postigao je Koo Ja-Cheol u 14. minuti.

Na ljestvici vodi Bayern s 59 bodova, Borussia Dortmund je druga s osam bodova manje, a na trećem mjestu je Hertha sa 36 bodova. Slijede Bayer (35), Borussija Moenchengladbach (35) i Schalke (34).