Malaga opet zaustavila Real, Atletico i Villarreal bez golova

U dvoboju 25. kola Primere Malaga i Real Madrid su odigrali 1:1 pa je Kraljevski klub sve dalje od naslova.

Andaluzijska momčad opet se kobna pokazala za Real, nakon što je u prvom dijelu prvenstva na Bernabeu odigrala senzacionalnih 0:0, a u nedjelju ni na svojem stadionu nisu doživjeli poraz. Počelo je izvrsno za Real nakon što je Cristiano Ronaldo u 33. minuti postigao vodeći, no Portugalac je samo tri minute poslije promašio kazneni udarac. Uporni domaćini su izjednačili u 66. minuti preko Raula Albentose, a Real dokraja nije uspio zabiti za pobjedu.

Kod Malage je Duje Čop igrao do 81. minute, dok su cijelu utakmicu u dresu Reala odigrali Luka Modrić i Mateo Kovačić.

U posljednjem dvoboju 25. kola u Madridu su Atletico i Villarreal odigrali bez golova, 0:0.

Derbi na Calderonu završio je bez pobjednika, a ishodom, uključujući i današnjim remijem Reala kod Malage (1:1), najviše razloga za zadovoljstvo ima Barcelona. Katalonci su vodeći s osam bodova više od Atletica i devet od Reala, dok četvrtoplasirani Villarreal zaostaje 14 bodova.

U sljedećem kolu na rasporedu je madridski derbi Real - Atletico.