Kalinić ponovno trese mrežu, Džeko zabijao i promašivao

U susretu 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina je u gostima pobijedila Atalantu 3:2. Treći pogodak za momčad iz Firenze postigao je hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić.

Bio je to njegov 11. pogodak ove sezone u Serie A, ali prvi nakon prosinca prošle godine kada je zabio u pobjedi protiv Chieva.

Fiorentina je stigla do pobjede u susretu u kojem je svih pet golova palo u drugom poluvremenu, pri čemu čak četiri u zadnjih deset minuta.

Kalinić je zabio pogodak u 87. minuti za vodstvo 3:1, a golove za 'Viole' zabili su i Matias Fernandez (67) i Tello (81). Strijelci za Atalantu bili su Andrea Conti (84) i Mauricio Pinilla (90+1).  Kalinić je ušao u igru u 60. minuti, dok je Milan Badelj odigrao cijeli susret.

Istim rezultatom je Sassuolo pobijedio Empoli. Strijelci za Sassuolo bili su Domenico Berardi (40) i Gregoire Defrel (48, 50), dok su pogotke za gostujući sastav postigli Piotr Zielinski (36) i Massimo Maccarone (70-11m). Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko odigrao je cijeli susret za Sassuolo, dok Marko Livaja nije bio u krugu kandidata za gostujući sastav.

Genoa je pobijedila Udinese 2:1 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas. Strijelci su bili Alessio Cerci (57-11m) i Diego Laxalt (70), a za goste Ali Adnan (33). Antonio Di Natale je u samoj završnici mogao donijeti bod gostima, no promašio je kazneni udarac. Stipe Perica i Andrija Balić nisu nastupili za Udinese.

Roma je na Olimpicu pobijedila Palermo 5:0 ostvarivši petu uzastopnu pobjedu.

Rimljani su susret počeli nevjerojatnim promašajem Edina Džeke koji je u 28. minuti s dva-tri metra promašio prazan gol Palerma. Maicon ga je sjajno poslužio s desne strane, a Džeko je učinio nemoguće, promašio cijela vrata. BiH reprezentativac se iskupio dvije minute poslije postigavši prvi pogodak na utakmici. U nastavku susreta golove za 'Vučicu' zabili su Seydou Keita (52) i Mohamed Salah (60, 62), a golijadu je zaključio Džeko golom u sudačkoj nadoknadi.

Mato Jajalo je odigrao cijeli susret za Palermo, a na gostujućoj klupi je sjedio mladi hrvatski nogometaš Josip Posavec.

Nedjeljni rezultati:

Torino - Carpi            0:0
Genoa - Udinese        2:1 (Cerci 57-11m, Laxalt 70 / Adnan 33)
Atalanta - Fiorentina  2:3 (Conti 84, Pinilla 90+1 / Fernandez 67, Tello 81, KALINIĆ 87)
Sassuolo - Empoli      3:2 (Berardi 40, Defrel 48, 50 / Zielinski 36, Maccarone 70-11m)
Roma - Palermo        5:0 (Džeko 30, 89, Keita 52, Salah 60, 62)