PPD Zagreb nije uspio iznenaditi u Mađarskoj, Veszpremu bodovi

U susretu 12. kola A skupine rukometne Lige prvaka PPD Zagreb je izgubio na gostovanju u Mađarskoj od Veszprema 25:27 (12:16) upisavši sedmi poraz u skupini.

Hrvatski prvak je pružio hrabru i borbenu igru, nažalost to nije bilo dovoljno za pobjedu protiv europskog doprvaka. Presudilo je čak 17 tehničkih pogrešaka hrvatskog prvaka što je zaista previše u jednom susretu elitnog klupskog natjecanja.

Mađarski sastav je tijekom prvog poluvremena imao i sedam pogodaka razlike, no PPD Zagreb je polako smanjivao zaostatak i pet minuta prije kraja susreta imao napad za izjednačenje, no Šebetić je bio neprecizan. U kontri je Veszprem zabio za 24:22. I u posljednju minutu Zagrebaši su ušli s minimalnim zaostatkom, 25:26, no nisu uspjeli izjednačiti.

Bila je to druga pobjeda Veszprema protiv hrvatskog prvaka ove sezone u LP te osma uzastopna.

Kod Mađara, na čijim vratima je branio Mirko Alilović, najučinkovitiji su bili naš Ivan Slišković sa sedam te Momir Ilić i Laszlo Nagy s po šest golova, dok je Renato Sulić dodao dva gola. U redovima hrvatskog prvaka po četiri su pogotka postigli Dobrivoje Mirković, Stipe Mandalinić, Zlatko Horvat i Leon Šušnja.

Na ljestvici vode Flensburg-Handewitt i PSG s po 20 bodova, dok je Veszprem na trećem mjestu s 19 bodova. PPD Zagreb je ostao na petom mjestu s devet bodova. Igraju se još tri kola nakon čega će posljednje dvije momčadi završiti natjecanje. Najbolja momčad skupine ide izravno u četvrtfinale, a ostale će u osmini finala igrati s protivnicima iz skupine B.

U sljedećem kolu PPD Zagreb će 27. veljače ugostiti Celje PL.