NBA: Warriorsi se vratili pobjedama

Klay Thompson zabio je 32, a Draymond Green je ostvario 11. triple-double sezone i 12. u karijeri u pobjedi Golden State Warriorsa 115:112 nad LA Clippersima u Staples Centeru.

Stephen Curry upisao je 23 koša i devet asistencija u utakmici u kojoj su se branitelji naslova vratili pobjedama nakon vjerojatno najgore predstave sezone i poraza od Portlanda u petak navečer.

Green je ostvario 18 poena, 11 skokova i 10 dodavanja u petoj uzastopnoj pobjedi protiv Clippersa. Jamal Crawford je ušao s klupe i ostvario 25 poena, najviše u redovima poražene momčadi.

Warriorsi su vodili 93:84 na početku zadnje četvrtine, a pet i pol minuta do kraja utakmice povećali su prednost na110:92 tricom Harrisona Barnesa. No Clippersi su ih zamalo dostigli, nakon tri uzastopna napada s po tri ubačaja 5,1 sekundu prije kraja smanjili su zaostatak na tri poena. Ipak, više nisu mogli.

New York Knicksi su pobjedom nad Minnesota Timberwolves 103:95 prekinuli niz do sedam poraza, a do slavlja ih je odveo Carmelo Anthony koji je zabio 30 koševa i ugrabio 11 skokova.

Robin Lopez je ubacio 26 koševa i dodao 16 skokova za prvu pobjedu trenera Kurta Rambisa, koji je preuzeo Knickse nakon otkaza Dereku Fisheru prije tri utakmice. Knicksi su nadskakali Minnesotu 51-31 i imali su prednost od 24 koša na početku zadnje četvrtine za svoju prvu pobjedu od 29. siječnja. Kod Timberwolvesa najbolji je bio Karl-Anthony Towns s 24 poena i osam skokova, dok je Andrew Wiggins dodao 24. Damjan Rudež je odigrao 3:53 minute i ostao je bez učinka. Ricky Rubio je upisao 16 asistencija, a Shabazz Muhammad je postigao 20 koševa za Wolvese.