Asistencija Halilovića, Sportingu bod; pobjeda Barcelone

Mladi hrvatski reprezentativac Alen Halilović asistirao je za pogodak Sportinga kod Betisa, ali se njegova momčad morala zadovoljiti samo bodom u dvoboju 25. kola španjolskog nogometnog prvenstva, koji je završio 1:1.

Halilović je u 65. minuti odličnom dugom loptom izbacio Carlosa Castra, a 20-godišnji napadač je nakon dugačkog sprinta hladnokrvno prebacio vratara Betisa za vodstvo gostiju. No, samo dvije minute poslije odlično je u kaznenom prostoru Sportinga reagirao Pezzella na ubacivanje s lijeve strane te preciznim udarcem izjednačio na 1:1, što je ostao konačan ishod dvoboja.

U srazu Espanyola i Deportiva jedan je pogodak odlučio pobjednika. Zahvaljujući golu Asensija u 52. minuti bodovi su ostali u Barceloni. Stipe Pletikosa opet je ostao u ulozi pričuvnog vratara na klupi Deportiva.

Vodeći sastav španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona povećao je prednost na vrhu ljestvice. U gostima kod Las Palmasa katalonska je momčad slavila 2:1. Strijelci za novu pobjedu Barcelone bili su Suarez (6) i Neymar (39), dok je za domaće nakratko izjednačio Willian Jose (10).

Barcelona, za koju je Ivan Rakitić odigrao drugo poluvrijeme, sada ima 63 boda, devet više uz utakmicu više od drugog Atletica, a 10 više uz također utakmicu više od trećeg Reala.

Las Palmas je u zoni ispadanja, 18. s 21 bodom.