1. HNL: Lokomotiva iznenadila Hajduk, Inter slavio u Puli

U subotnjim susretima 23. kola Prve HNL Lokomotiva je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici svladala Hajduk 2:1, dok je Inter iz Zaprešića u gostima pobijedio Istru 1961 također 2:1.

Strijelci za domaćine bili su Grezda u 26. minuti i bivši Hajdukov igrač Andrijašević u 53. minuti, a poraz su Splićani ublažili pogotkom Tudora u 65. minuti.

Burić: Vidjeli ste sve, svaki dodatni komentar je suvišan

Zbog mnogih trzavica i grube igre, uz osam žutih, sudac Pejin udijelio je Hajdukovu Sušiću izravni crveni karton, a propustio je dosuditi evidentni kazneni udarac za Bijele pred kraj susreta.

Peta Lokomotiva sada ima 33 boda, tri manje od četvrtog Splita, dok je treći Hajduk ostao na 42.

Inter je u Puli poveo 2:0 golovima Nestorovskog (13, 34), a nadu domaćima vratio je Repić (66).

Šesti Inter sada ima 26 bodova, dok je Istra 1961 ostala osma sa 20, koliko ima i deveti Osijek koji ima utakmicu manje, dok sedmi Slaven Belupo ima 21. Na dnu je Zagreb sa samo devet bodova.

Na vrhu je Dinamo sa 48 bodova, dva više od druge Rijeke uoči međusobnog ogleda u nedjelju u Maksimiru (17 sati).