Bogdanović zabio 16, Portland zaustavio prvake

S novim trenerom i konačnom selidbom u Brooklyn, gdje odsad imaju i prostor za trening, Netsi su krenuli u novu eru, a počeli su odlično, pobjedom 108:98 nad Knicksima u njujorškom gradskom derbiju.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović bio je odličan, za 24 minute na parketu zabio je 16 poena, trice je gađao 4-5, a upisao je skok i asistenciju. Netse je do pobjede predvodio Brooke Lopez s 33 koša.

Knicksima je ovo bio sedmi uzastopni poraz, a od zadnjih 12 utakmica izgubili su čak 11. S 22 koša predvodio ih je Carmelo Anthony.

Preostala dvojica hrvatskih NBA igrača nisu se istaknula - Mario Hezonja i Damjan Rudež zajedno su postigli pet poena.

U pobjedi Orlanda nad Dallasom nakon produžetka 110:014 Hezonja je ostvario dva koša, pet skokova i jednu asistenciju za 16 minuta na parketu, a Rudež je u porazu Minnesote od Memphisa 109:104 za šest minuta igre ostvario tri poena, dva dodavanja i skok.

Portland je odigrao najbolju utakmicu sezone i nanio tek peti poraz vodećim Golden State Warriorsima (137:105).

Junak dvoboja bio Damian Lillard, košarkaš rođen u Oaklandu, koji je protiv Warriorsa imao učinak karijere od čak 51 košA, a tome je dodao i sedam asistencija i šest oduzetih lopti. Stephen Curry je s 31 poenom predvodio prvake, koji su doživjeli najteži poraz sezone i ugrozili šanse da postanu najbolja momčad regularne NBA sezone ikad. Chicago Bullsi su u sezoni 1995-1996. imali 72 pobjede i 10 poraza, a Warriorsi su sada na 48 pobjeda i pet poraza. Prvake sada čeka serija od šest gostujućih utakmica, među ostalima morat će na vruće parkete kod Clippersa, Miamija i Oklahoma Citya.

Rezultati NBA lige:

Orlando Magic - Dallas Mavericks 110-104  - produžetak  (Mario Hezonja je za 16 minuta ostvario 2 koša, 5 skokova i 1 asistenciju za Orlando)
 Washington Wizards - Detroit Pistons 98-86
 Brooklyn Nets - New York Knicks 109-98  (Bojan Bogdanović za 24 minute upisao 16 koševa, trice gađao 4-5, 1 skok i 1 asistenciju za  Brooklyn)
 Atlanta Hawks - Miami Heat 111-115
 Chicago Bulls - Toronto Raptors 116-106
 Memphis Grizzlies - Minnesota Timberwolves 109 -104  (Damjan Rudež za 6 minuta upisao 3 koša,1 skok i 2 asistencije za Minnesotu)
 New Orleans Pelicans - Philadelphia Sixers 121-114
 Oklahoma City Thunder - Indiana Pacers  98-101
 Milwauke Bucks - Charlotte Hornets 95-98