Gut pobjednica spusta, Vonn nije završila utrku

Švicarka Lara Gut pobjednica je spusta Svjetskog kupa skijašica održanog u talijanskom skijalištu La Thuile.

Za 26-godišnju Švicarku to je šesta pobjeda ove sezone te 18. u karijeri.

Gut je Tre Franco Berthod stazu prošla za 1:35.57 minuta pobijedivši s 1.02 sekunde prednosti pred Austrijankom Cornelijom Huetter, dok je treće mjesto osvojila talijanska skijašica Nadia Fanchini s 1.03 sekunde zaostatka.

Dosadašnja vodeća skijašica Svjetskog kupa Amerikanka Lindsey Vonn nije završila utrku.

Gut je današnjom pobjedom preuzela vodstvo u ukupnom poretku s 1073 boda, druga je Vonn s 13 bodova manje, dok je na trećem mjestu Njemica Viktorija Rebensburg s 852 boda.

U poretku spustašica vodi Vonn s 500 bodova, druga je Austrijanka Cornelija Huetter s 374 boda, a treća je Kanađanka Larisa Yurkiw s 357 bodova. Gut se probila na četvrto mjesto s 350 bodova.

U subotu je u La Thuileu novi spust, a u nedjelju je superveleslalom.