Chris Paul briljirao u pobjedi nad Spursima

Na programu NBA lige bile su tri utakmice, a u sve tri slavile su domaće momčadi. Cleveland je pobijedio Chicago 106:95, LA Clippers su svladali San Antonio 105:86, a Washington je slavio protiv Utaha 103:89.

Cleveland, vodeća ekipa Istočne konferencije, je rutinski odradila posao protiv oslabljenog Chicaga. Cavsi su u drugoj četvrtini stigli do 15 koševa prednosti (41:26) i do kraja dvoboja zadržali su vodstvo. Početkom posljednje četvrtine imali su i 19 koševa viška (89:70), no Bullsi su u zadnjim minutama ublažili poraz.

Ostvarili smo pobjedu nakon dva uzastopna poraza od Bullsa. U prve dvije utakmice nismo uspijevali pratiti njihov intenzitet i ritam igre. Ovoga puta smo bili spremni, rekao je najbolji igrač utakmice LeBron James s 25 koševa te po devet skokova i asistencija. Odličan je bio i Kevin Love s 15 koševa i 15 skokova. Kyrie Irving je ubacio 19 koševa, dok je Tristan Thompson dodao 16 koševa i 10 skokova. Kod Bullsa koji su nastupili bez ozlijeđenih Jimmyja Butlera, Nikole Mirotića i Joakima Noaha, najučinkovitiji je bio Derrick Rose s 28 koševa, dok je Pau Gasol dodao 14 koševa i deset skokova.

U derbiju Zapadne konferencija LA Clippersi su pobijedili San Antonio Spurse 105:86 prekinuvši niz gostiju od šest uzastopnih pobjeda. Bila je to utakmica s dva potpuno različita poluvremena. U prvom su obje momčadi nizale pogreške i zabile ukupno 77 koševa, pri čemu su Spursi zabili tek 34 koša što im je najslabiji učinak ove sezone. U drugom poluvremenu su se momčadi probudile zabivši ukupno 115 koševa.

Domaćin je u trećoj četvrtini 'pobjegao' na plus 20 (62:42) i potom održavao prednost. Briljirao je Chris Paul koji je od 28 svojih koševa, 26 zabio u drugom dijelu. Paul je na utakmicu stigao izravno iz Oklahoma Cityja gdje je prisustvovao sahrani supruge pomoćnog trenera Thundera Montyja Willimasa s kojim se sprijateljio dok su zajedno bili u New Orleansu.

Trebalo mi je malo vremena da uđem u ritam i posložim neke stvari u glavi, rekao je Paul koji je imao i 12 asistencija. Jamal Crawford je dodao 19, a J.J. Redick 17 koševa. Kod gostiju najučinkovitiji su bili Tony Parker s 14 i David West s 12 koševa.

Washington je u borbi za doigravanje ostvario važnu pobjedu protiv Utaha (103:89). Washington je trenutačno na 10. mjestu Istoka s tri pobjede manje od Bullsa na osmom mjestu.

Ponosan sam na dečke. Za nas je ovo bila važna večer. Odigrali su sjajno i ostvarili važnu pobjedu
, poručio je trener Wizardsa Randy Wittman.

Domaćine su do pobjede predvodili Marcin Gortat s 22 koša i 10 skokova te John Wall sa 17 koševa i 11 skokova. U gostujućim redovima najefikasniji su bili Gordon Hayward s 19 i Rodney Hood s 18 koševa.

4. Denver        22 32 .407 18
5. Minnesota   17 37 .315 23