Martić u četvrtfinalu Rija: Nadigrala Novozelanđanku Erakovic

Hrvatska tenisačica Petra Martić izborila je četvrtfinale WTA turnira u Rio de Janeiru pobjedom nad Novozelanđankom Marinom Erakovic 7:6 (2), 5:7, 6:2.

Nakon što je u 1. kolu izbacila prvu nositeljicu Brazilku Perreiru, Martić je nadigrala Novozelanđanku hrvatskih korijena Erakovic, 179. na WTA ljestvici i 17 mjesta lošije rangiranom od nje.

Prvi set Petra je dobila u "tie-breaku", u drugom je kod 2:2 izgubila pa odmah vratila servis, da bi Eraković kod 5:5 napravila "break" za dobitak drugog seta. U trećem setu je Dućanka dominirala, povela je s 4:1 i riješila dvoboj koji ju je odveo među osam najboljih.

Posljednji je put Martić igrala u četvrtfinalu u kineskom Dalianu u rujnu prošle godine, no to je WTA turnir serije 125 K. To joj je prvo četvrtfinale na WTA Touru još od studenog 2013. Ove je godine Martić do Rija nanizala poraze u prvim kolima Aucklanda i Australian Opena.

Martić u četvrtfinalu čeka šesta nositeljica Španjolka Lara Arruabarrena, 89. na WTA ljestvici.