[STREAM, HTV 2] Europska liga: Šahtar dočekuje Schalke

Nakon uzbuđenja u osmini finala Lige prvaka, večeras su na rasporedu i prvi dvoboji šesnaestine finala Europske lige. Od 21 sat na Drugom programu HTV-a i na našem portalu pogledajte prijenos ogleda Šahtara i Schalkea 04.

Šahtar, u kojem igraju Darijo Srna i Eduardo da Silva, natjecanje nastavlja u Europskoj ligi nakon što u Ligi prvaka nije uspio proći vrlo tešku skupinu. Ukrajinci su u skupini A osvojili treće mjesto iza Real Madrida i PSG-a ostvarivši samo jednu pobjedu protiv švedskog Malmöa.

U goste im stiže Schalke 04 koji od početka sezone nastupa u Europskoj ligi. Momčad iz Gelsenkirchena bila je uvjerljiva u skupini K osvojivši prvo mjesto s četiri pobjede i samo dva remija.

Njemačka momčad u laganoj je prednosti jer Šahtar nije odigrao natjecateljsku utakmicu još od 8. prosinca kada je u Ligi prvaka izgubio kod PSG-a s 2:0. Također, zbog političke situacije u Ukrajini Šahtar svoje domaće utakmice ne igra u Donjecku, već u Lvivu. Bit će to drugi dvoboj ovih momčadi u ovoj fazi natjecanja. Prije 11 godina Šahtar je bio uspješniji.

Inače, u utorak je već odigran jedan susret u šesnaestini finala Europske lige. Fenerbahče je u Istanbulu slavilo protiv moskovskog Lokomotiva s 2:0.