ZOIM: Kolega peti u veleslalomu

Samuel Kolega zauzeo je peto mjesto u veleslalom na II. Zimskim olimpijskim igrama mladih koje se održavaju u norveškom Lillehammeru. To je najbolji rezultat hrvatskih sportaša u dosadašnjem tijeku natjecanja.

Kolega, koji je odustao u superveleslalomu, te zauzeo 13. mjesto u kombinaciji, odličnim je nastupom u drugoj vožnji skočio s devetog na peto mjesto. Zaostao je 2.87 sekundi za Amerikancem Riverom Radamusom, koji je nastavio dominirati natjecanjima u alpskom skijanju u Lillehammeru osvojivši svoje treće zlato.

U prvoj je vožnji malo "zaškripalo", zato je završio deveti. S obzirom na stazu i sve druge faktore danas nije išlo bolje, ali zadovoljni smo rezultatom
, izjavio je Samuelov trener i vođa ekipe Mirko Kvastek.

U četvrtak su za naše sportaše na ZOIM-u na rasporedu ženski slalom, a u skijaškom trčanju 5 km pojedinačno i 10 km slobodnim načinom

Srebrno odličje osvojio je Japanac Yohei Koyama sa 1.07 sekundi zaostatka za Radamusom, a bronca je pripala Nijemcu Antonu Grammelu (+1.49).