LP: Benfica do pobjede u sudačkoj nadoknadi

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Benfica je u Lisabonu pobijedila Zenit iz Sankt Peterburga 1:0 pogotkom u posljednjim trenucima susreta. Uzvratni susret je 9. ožujka u Sankt Peterburgu.

U drugom dvoboju PSG je s 2:1 bio bolji od Chelseaja.

Benfica tek u sudačkoj nadoknadi

Bila je to utakmica s očajnim prvim i tek nešto boljim drugim poluvremenom u kojem se sve najzanimljivije dogodilo u posljednjim minutama. U prvom poluvremenu gledatelji su vidjeli igru bez pravih prilika. Benfica je u prvih 45 minuta uputila samo jedan udarac u okvir suparničkih vratiju, a Zenit nijednom nije zaprijetio vratima Portugalaca.

Prvu opasniju situaciju pred domaćim vratima vidjeli smo u 51. minuti kada je Axel Witsel pucao s ruba kaznenog prostora, no Julio Cesar bio je spreman. Najbolju priliku Benfica je imala u 69. minuti kada je Nicolas Gaitan izbio ispred Jurija Lodigina, no pucao je ravno u njega. U 72. minuti zaprijetio je i Jardel, no ni on nije pogodio ruska vrata.

U 89. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Domenico Criscito, a domaćin je u prvoj minuti sudačke nadoknade iskoristio igrača više. Gaitan je ubacio, a Jonas je udarcem glavom svladao vratara Zenita.

Zenitu prva službena utakmica ove godine

Bio je to njihov peti međusobni ogled i druga pobjeda Benfice, a Zenit je slavio tri puta. Prošle sezone igrali su u skupini, a obje utakmice dobili su Rusi (1:0, 2:0), no oba sastava su ispala.

Zenitu je to bila prva službena utakmice ove godine jer drugi dio ruskog prvenstva počinje 5. ožujka. Posljednju službenu utakmicu Zenit je igrao 9. prosinca kada je izgubio kod Genta (2:1). Za ogled protiv Benfice momčad Villas-Boasa pripremala se u Portugalu i Kataru gdje je odigrala šest utakmica i slavila u svima.

BENFICA - ZENIT 1:0