LP: PSG-u minimalna prednost protiv Chelseaja

U prvom susretu osmine finala Lige prvaka nogometaši PSG-a pobijedili su u Parizu Chelsea s 2:1 te su tako stekli minimalnu prednost uoči uzvrata 9. ožujka u Londonu.

U drugome dvoboju Benfica je s 1:0 slavila protiv Zenita.

Francuski prvak PSG zasluženo je pobijedio kao domaćin u prvoj utakmici u jednom od šlagera osmine finala Lige prvaka, no Chelseaju, unatoč porazu, pogodak Johna Obija Mikela daje nadu da na svojem Stamford Bridgeu mogu nadoknaditi zaostatak.

Ibrahimović sretno zabija za vodstvo PSG-a

Prvu veliku priliku na utakmici imao je Chelsea, koji je u 23. minuti praktički prvi puta stigao na protivničku polovicu. Ubačaj Pedra stigao je na glavu Diega Coste koji puca s pet metara, ali Kevin Trapp čudesno brani i odbija loptu na vratnicu. Uzvratio je Zlatan Ibrahimović u 32. minuti, ali nije dobro pucao glavom sa sedam metara.

Paržani su poveli u 39. minuti iz slobodnog udarca kojeg je skrivio Obi Mikel. S 20 metara silovito je opalio Ibrahimović, a lopta je na putu prema vratima pogodila nesretnog Mikela i prevarila vratara Thibauta Curtoisa.

Obi Mikel vraća nadu Chelseaju

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Obi Mikel se iskupio izjednačujućim pogotkom. Nakon ubačaj s kuta Wiliana Diego Costa je glavom prenio loptu do potpuno samog Nigerijca kome nije bilo teško s pet metara zatresti mrežu.

Cavani donio prednost PSG-u

Drugo poluvrijeme počelo je novom prilikom Diega Coste čiji udarac brani Trapp, a u 53. minuti na suprotnoj strani udarac Ibrahimovića zaustavlja Curtois. U 60. minuti izglednu priliku imao je i Lucas, no belgijski vratar na vratima Chelseaja je ponovno bio siguran.

U 73. minuti u igru je ušao Edison Cavani, a samo pet minuta poslije Urugvajac je postigao pobjednički pogodak. Točno dodavanje Angela Di Marije Cavani je iskosa iz prve, iz vrlo teškog kuta, poslao ispod istrčalog vratara Curtoisa.

Belgijanac se iskupio u 90. minuti kada je obranio udarac Ibrahimovića iz blizine, a u sljedećem napadu Pedro je promašio priliku za izjednačenje.

Uzbudljivi uzvrat u Londonu

Uzvratni susret igrat će se za tri tjedna u Londonu. Zanimljivo, ovo je već treća sezona u kojoj ova dva kluba igraju u fazi na ispadanje. Prije dvije godine u četvrtfinalu je uspješniji bio Chelsea. Tada je PSG u prvoj utakmici slavio s 3:1, a uzvratu je Chelsea bio bolji s 2:0 i zahvaljujući pogotku u gostima prošao dalje. Prošle sezone sastali su se u osmini finala, kao i sada. U Parizu je bilo 1:1, a u uzvratu u Londonu nakon 90 minuta također 1:1. U produžecima je Chelsea poveo 2:1 u 96. minuti da bi Thiago Silva u 114. minuti pogodio za 2:2 i prolazak PSG-a.

PSG - CHELSEA 2-1
Strijelci: 1:0 Ibrahimović (39), 1:1 Obi Mikel (45+1), 2:1 Cavani (78).
Pariz, 45.000 gledatelja, Stadion Park Prinčeva, sudio Carlos Velasco Carballo iz Španjolske.

PSG: Trapp - Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Verratti (Rabbiot, 81), Thiago Motta, Matuidi (Pastore, 83)- Lucas (Cavani, 73), Ibrahimović, Di Maria
CHELSEA: Courtois - Azpilicueta, Cahill, Ivanović  Baba Rahman - Fabregas, Obi Mikel - Pedro, Willian, Hazard (Hazard, 71)- Diego Costa.