SL: Barakude lako s Turcima

Hrvatska vaterpolska reprezentacija ostvarila je treću pobjedu u skupini C Svjetske lige. U gostima kod Turske Hrvatska je u Ankari slavila s uvjerljivih 16:3 (2:1, 3:0, 6:0, 5:2).

Izbornik Ivica Tucak imao je u Ankari dosta šaroliku momčad, jer je nastupio bez petorice igrača iz prve momčadi - Josipa Pavića, Sandra Sukna, Mara Jokovića, Andra Bušlje i Damira Burića. No, Turska je odlučila redizajnirati svoju momčad odrekavši se naturaliziranih igrača.

Takva Turska bila je preslab protivnik Barakudama. Rezultatska neizvjesnost trajala je samo prvih osam minuta, koje su završile u korist Hrvatske 2:1. U nastavku susreta hrvatski igrači namjestili su nišanske sprave te pojačali obranu tako da čak 21 minutu nisu primili pogodak te pobjegli na prednost 11:1. Do kraja susreta još su i povećali prednost za konačnih 16:3.

Najbolji u hrvatskim redovima bili su Ivan Buljubašić, Petar Muslim i Ivan Krapić sa po tri pogotka.

Nakon četiri odigrana kola Hrvatska je druga u skupini te će prema svemu sudeći o pobjedniku skupine odlučivati gostovanje Hrvatske kod vodeće Italije 10. svibnja.