KHL: Medvjedi poraženi kod Lokomotiva

Nakon gotovo dva tjedna stanke hokejaši Medveščaka vratili su se na led i u pretposljednjem susretu ove sezone izgubili su u Jaroslavlju od Lokomotiva s 4:2.

Medvjedi su vodili s 1:0 te imali 1:1 i 2:2, no ipak nisu izdržali. U posljednje dvije minute primili su dva pogotka i tako doživjeli novi poraz.

Prvi pogodak za Medveščak postigao je Alexandre Bolduc u osmoj minuti, a drugi Mike Glumac u 47. Strijelci za Lokomotiv bili su Jiri Novotny (16), Stanislav Čistov (19), Denis Mosaljov (59) i Jegor Averin (60).

U posljednjem nizu od četiri gostovanja na Istoku prije stanke Medvjedi su ispali iz utrke za doigravanje, a ostali su i bez nekolicine igrača pa ova utakmice nije imala rezultatsku važnost. Zbog brojnih odlazaka (Taylor, Jurčina, Mantyla, Genoway, Mertl) Medveščak je bio bitno oslabljen pa je priliku dobio i junior Ivan Janković.

Kolo prije kraja ligaškog dijela sezone Medveščak se nalazi na desetom mjestu Zapadne konferencije, a Lokomotiv je treći. U posljednjem susretu ove sezone Medveščak će u četvrtak gostovati u Sočiju protiv istoimene momčadi.