Spektakularna Barcelona uzvratila Celti, pogodak Rakitića

Nogometaši Barcelone svladali su u spektakularnoj utakmici 24. kola Primere na Nou Campu Celtu 6:1. U strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Rakitić je postigao svoj treći gol sezone u 85. minuti kada je lobom prebacio istrčalog vratara gostiju za 5:1.

Golijadu je počeo Leo Messi tek u 28. minuti, a Celta je izjednačila u 39. minuti kada je John Guidetti realizirao kazneni udarac. U drugom dijelu briljirao je s tri uzastopna gola Luis Suarez, a "hat-trick" mu je omogućio Messi neobičnim potezom kod izvođenja jedanaesterca. Messi je umjesto šuta na vrata samo kratko dodao loptu utrčalom Suarezu koji pogađa praktički praznu mrežu.

Rakitić je postigao gol za 5:1, a konačnih 6:1 postavio je Neymar u sudačkoj nadoknadi.

Barcelona se tako osvetila Celti za neugodan poraz (1:4) u prvom dijelu prvenstva, a Katalonci su se opet odvojili na vrhu ljestvice s 57 bodova i utakmicom manje od Atletica (54) i Reala (53).