Rapidu bečki derbi, pogodak Jelića

U velikom derbiju austrijskog prvenstva, susretu bečkih klubova Rapid je u gostima pobijedio Austriju 3:0, a treći pogodak na utakmici postigao je hrvatski nogometaš Matej Jelić.

Rapid je poveo u devetoj minuti golom Thomasa Murga na asistenciju Steffena Hofmanna koji je pet minuta poslije povisio na 2:0. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Jelić koji je u 72. minuti zabio za 3:0. Pet minuta nakon što je zabio četvrti ligaški pogodak Jelić je zamijenjen.

Jelić je u Rapid stigao u kolovozu prošle godine iz slovačke Žiline gdje je bio najbolji strijelac prošle sezone s 19 golova. U Žilinu je stigao iz Rudeša.

Rapid je ovom pobjedom dostigao RB Salzburg i sada oba sastava imaju po 40 bodova. Austrija je treća s dva boda manje.