"Šestica" Liverpoola, Tottenham bolji od Cityja

Nogometaši Tottenhama pobijedili su u derbiju 26. kola engleskog prvenstva u gostima Manchester City 2:1, a Liverpool je s čak 6:0 u gostima svladao Aston Villu.

Tottenham je u Manchesteru pokazao da se može boriti i za naslov te su sada oni na drugom mjestu s dva boda manje od Leicestera, koji je prije nesretno izgubio kod Arsenala (1:2).

Kane je iz penala u 54. minuti doveo Spurse u vodstvo, Iheanacho je u 74. minuti izjednačio za City, a pobjedu je Tottenhamu donio Danac Ericsen sedam minuta prije kraja. Tottenham je od zadnjih 10 utakmica izgubio samo jednu, a ovo im je bila peta uzastopna pobjeda.

Liverpool je u svojoj najboljoj utakmici ove sezone u gostima "demolirao" Aston Villu 6:0, a za Redse je golove postiglo šest različitih strijelaca. Sturridge i Milner zabili su u prvom, a u drugom su strijelci bili Can, Origi, Clyne i Kolo Toure.

Dejan Lovren nije sudjelovao u pobjedi Liverpoola, koji je osmi na ljestvici. Aston Villa ima sve nade u spas, zadnji su sa sedam bodova za pretposljednjima.

Na ljestvici vodi Leicester s 53 boda, Tottenham i Arsenal imaju po 51, a City je sada četvrti s 47 bodova.