Pobjeda HSV-a: Pogodak Iličevića nakon suspenzije

Hrvatski nogometaš Ivo Iličević na najbolji se mogući način vratio u sastav HSV-a nakon suspenzije od jedne utakmice zbog udaranja suigrača na treningu.

HSV je u susretu 21. kola njemačkog prvenstva pobijedio Borussiju Moenchengladbach 3:2, a treći pogodak za domaćine postigao je Iličević u 80. minuti. Iličević je ušao u igru u 66. minuti, a 14 minuta poslije zabio je za vodstvo 3:1. Bio je to njegov treći pogodak ove sezone u Bundesligi.

Povremeni hrvatski reprezentativac je početkom veljače na treningu nasrnuo na suigrača Michaela Gregoritscha i udario ga glavom. Veći sukob spriječili su ostali igrači, a ubrzo se Iličević i ispričao šokiranom suigraču. Zbog nesportskog ponašanja bio je suspendiran na jednu utakmicu.

Strijelci za HSV bili su i Martin Hinteregger (38-autogol) te Artjoms Rudnevs (41), dok su pogotke za Borussiju zabili Fabian Johnson (14) i Raffael (88). Ivica Olić ponovo nije nastupio za HSV.

HSV se ovom pobjedom probio na 11. mjesto s 26 bodova, dok je momčad iz Moenchengladbacha ostala na sedmom mjestu s 32 boda. Vodi Bayern s 53 boda.

Nedjeljni rezultati:

Augsburg - Bayern         1:3 (Bobadilla 87 / Lewandowski 16, 62, Muller 78)
HSV - Borussia Moenc.  3:2 (Hinteregger 38-ag, Rudnevs 41, ILIČEVIĆ 80 / Johnson 14, Raffael 88)