Poraz Manchester Uniteda, remi Bilićeva West Hama

U 26. kolu engleskog Premiershipa Sunderland, koji se bori za opstanak, pobijedio je kod kuće Manchester United 2:1, dok je Bilićev West Ham protiv Norwicha odigrao 2:2.

Sunderland je odlično krenuo i već u 3. minuti Wahbi Khazri je matirao De Geu. Domaćini su u 27. minuti oštećeni za očiti penal nakon što je veznjak Uniteda Schneiderlin igrao rukom u šesnaestercu.

United je do izjednačenja stigao u 39. minuti pogotkom Anthonyja Martiala. Iako je vratar David De Gea u par navrata odličnim obranama sačuvao svoju mrežu, u 82. minuti postao je tragičar jer je zbog njegove loše reakcije Sunderland stigao do pobjede.

Bilićev West Ham gubio je protiv Norwicha 0:2 golovima Roberta Bradyja (54) i  Wesleyja Hoolahana (65), ali je u zadnjih petnaestak minuta došao do izjednačenja, i to u razmaku od dvije minute, a strijelci su bili Dimitri Payet (74) i Mark Noble (76). Nikica Jelavića nije bilo u sastavu "Čekićara".

"Sveci" nastavljaju marširati, u gostima su dobili Swansea 1:0 golom Shanea Longa u 69. minuti. I tako Southampton ima niz od pet pobjeda i jednog remija, i to  bez primljenog gola.

Chelsea je u najboljoj utakmici ove sezone upisao najuvjerljiviju pobjedu, svladavši na domaćem terenu Newcastle 5:1. Za Chelsea dva je pogotka postigao Pedro, a po jedan su dodali Diego Costa, Willian i Bertrand Traore. Utješni gol za Newcastle postigao je Andros Townsend u 90. minuti.

U nedjelju su na rasporedu dva važna dvoboja za vrh ljestvice, Arsenal dočekuje vodeći Leicester, a Manchester City ugošćuje Tottenham, dok posljednjeplasirana Aston Villa na svom terenu igra protiv Liverpoola.