Real nadigrao Athletic Bilbao, igrali i Modrić i Kovačić

Nogometaši Reala slavili su u susretu 24. kola španjolskog prvenstva u Madridu protiv Athletic Bilbaoa 4:2 te se probili na drugo mjesto.

Real je slavio protiv upornih Baska, koji su na Bernabeu postigli čak dva pogotka. "Kraljevski klub" je poveo već u 3. minuti pogotkom Cristiana Ronalda, a Athletic je izjednačio u 10. minuti preko Javiera Erasa koji je iskoristio veliku pogrešku braniča Reala Raphaela Varanea.

Real je do poluvremena postigao dva pogotka zahvaljujući Jamesu Rodriguezu (38) i Toniju Kroosu (45), da bi se u  87. minuti po drugi puta u strijelce upisao Ronaldo. Varane je loš dan zapečatio crvenim kartonom u 83. minuti, a Gorka Elustondo je u 90. minuti smanjio na konačnih 4:2.

Kod Reala su utakmicu počeli Luka Modrić i Mateo Kovačić, koji je iz igre izašao u 72. minuti.

Villarreal je na svojem terenu pobijedio Malagu 1:0 i čvrsto drži četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Pobjednički gol postigao je Roberto Soldado u 18. minuti.

Hrvatski napadač Duje Čop igrao je do 75. minute za Malagu, a najbolju priliku imao je u 33. minuti, ali je vratar Villarreala zaustavio njegov udarac.

U nedjelju Atletico Madrid gostuje kod Getafea, a Barcelona dočekuje Celtu.