Prvijenac Kramarića za remi Hoffenheima

U 21. kolu Bundeslige Hoffenheim je u gostima kod Werdera odigrao 1:1. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić je u četvrtom nastupu za Hoffenheim postigao prvi gol.

Upravo je Kramarić u 10. minuti bio strijelac za vodstvo Hoffenheima. Nakon ubačaja Strobla u kazneni prostor Kramarić, koji je došao na posudbu iz Leicestera, glavom pogađa mrežu. Već u 13. minuti Werder je izjednačio na 1:1 preko Papyja Djilobodjija i tim je rezultatom završila utakmica u kojoj je na trenerskoj klupi Hoffenheima debitirao 28-godišnji Julian Nagelsmann, najmlađi trener u povijesti Bundeslige.

Mogao je Kramarić još jednom zatresti mrežu, i to 54. minuti, ali je njegov udarac glavom zaustavio vratar Werdera.

Hrvatski napadač, nažalost, nije dočekao kraj utakmice jer je u 77. minuti isključen nakon drugog žutog kartona.

Nakon prošlotjednog remija protiv Herthe nogometaši Borussije Dortmund su na svom stadionu svladali Hannover 1:0 pogotkom Henrika Mkhitaryana u 57. minuti. Borussija zaostaje pet bodova za vodećim Bayernom, koji u nedjelju gostuje kod neugodnog Augsburga, dok je Hannover, koji se bori za opstanak, ostvario sedmi poraz zaredom.

Stuttgart je pred svom navijačima svladao Herthu 2:0 golovima Sereya Diea (51) i Filipa Kostića (84) te je tako upisao petu pobjedu u nizu, a ujedno je pomogao Bayer Leverkusenu, koji se bori za Ligu prvaka.

Darmstadt je kod kuće vodio protiv Bayer Leverkusena od 28. minute golom Sandra Wagnera, ali u drugom poluvremenu Bayer je preokretom došao do pobjede 2:1, a pobjednički gol zabio je Julian Brandt u 77. minuti.