Pinturault slavio u veleslalomu, Zubčić 24. u Japanu

Francuz Alexis Pinturault pobjednik je veleslaloma skijaša za Svjetski kup u japanskoj Yuzawi Naebi. Hrvatski reprezentativac Filip Zubčić utrku je završio na 24. mjestu s 3.23 sekunde slabijim vremenom.

Pinturault je nakon drugog mjesta iz prve vožnje odličnim drugim nastupom stigao do pobjede s 51 stotinkom prednosti ispred drugog sunarodnjaka Mathieua Faivrea te 67 stotinki ispred trećeg Talijana Massimiliana Blardonea.

U drugoj vožnji podbacili su najveći favoriti za pobjedu. Nijemac Fritz Dopfer, koji je vodio nakon prve vožnje na kraju je pao na sedmu poziciju s 1.45 sekundi iza Pinturaulta te Austrijanac Marcel Hirscher, koji je pao s trećeg na šesto mjesto s 1.31 sekundom zaostatka.

Zubčić je prvu vožnju završio kao 23. s 2.57 sekundi iza Dopfera, a nakon druge je malo pokvario plasman i završio na 24. mjestu s 3.23 sekunde iza Pinturaulta.

Skupio sam novih sedam bodova što je zadovoljavajuće. Prvu sam vožnju možda mogao bolje skijati, drugu sam dosta bolje skijao, ali sam napravio pogrešku prije ravnice gdje sam dosta izgubio, rekao je Zubčić nakon veleslaloma i najavio: Veselim se sutrašnjem slalomu. Imam broj 59. Volio bih ući među trideset najboljih i osvojiti bodove u slalomu.

U poretku veleslalomaša na vrhu je Hirscher s 401 bodom, drugi je Francuz Victor Muffat-Jeandet s 297, dok je Faivre treći s 248.

Hirscher je na vrhu i u ukupnom poretku Svjetskog kupa s 1045 bodova, slijede Norvežani Henrik Kristoffersen s 921 i Aksel Lund Svindal s 916.

Zubčić je s 49 bodova na 30. mjestu poretka veleslalomaša, dok je u ukupnom poretku 82. sa 63 boda.