Remi Sportinga: Halilović sjajno reagirao i postigao gol

U prvom susretu 24. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sporting Gijon i Rayo Vallecano su odigrali 2:2. Drugi pogodak za Sporting postigao je hrvatski nogometaš Alen Halilović.

Sporting je vodio 1:0 i 2:1, no Rayo je uspio osvojiti važan bod protiv izravnog suparnika za prvoligaški spas.

Momčad iz Gijona je povela u petoj minuti golom Miguela Angela Guerrera, no Rayo je u 39. minuti izjednačio golom Mikua. U posljednjim trenucima prvog dijela Halilović je sjajno reagirao ispred suparničkih vrata za novo vodstvo domaćina.

Bio je to njegov treći ligaški gol ove sezone nakon što je zabio Espanyolu i Malagi. Halilović je utakmicu počeo na klupi, no zbog ozljede Daniela Arnauda N'Dia ušao je u igru već u devetoj minuti.

Bod gostima donio je Jozabed izjednačivši u 58. minuti.

Sporting se nalazi na 16. mjestu Primere s 23 boda, dva boda više od zone ispadanja. Rayo Vallecano drži 15. poziciju s 24 boda. Na vrhu ljestvice je Barcelona s 54 boda.