EL: Zvezda nanijela treći uzastopni poraz Cedeviti

Košarkaši Cedevite poraženi su u susretu sedmoga kola E skupine Topa 16 Eurolige u Beogradu od Crvene zvezde s 74-94 (12-26, 20-17, 24-19, 18-32).

Cedevita je doživjela treći uzastopni poraz, a ukupno peti u skupini, te su sve manje šanse za plasman u četvrtfinale. Uvjerljivih 20 razlike odraz je ishoda zadnje četvrtine u kojoj je Cedevita primila čak 32 koša, a u zadnjih deset minuta susreta zaostatak je bio svega šest koševa.

Cedevita je u Beograd došla bez ozlijeđenih Luke Žorića, Marka Arapovića i Luke Babića, pa je poraz bio očekivan. Kod gostiju su najbolji bili Jacob Pullen (20), James White  (18) i Miro Bilan (17), dok su domaćine predvodili Quincey Miller (22) i Vasilije Micić (14), koji su najzaslužniji što je Zvezda na četiri pobjede i tri poraza.

Među 7000 bučnih navijača u dvorani Pionir bio je i najbolji tenisač svijeta Novak Đoković.

U osmom kolu 25. veljače Cedevita gostuje kod Lokomotive Kubanj.