Futsal: Rusija i Španjolska očekivani finalisti EP-a

U finalu Europskog prvenstva u futsalu u Beogradu igrat će najveći favoriti Rusija i Španjolska.

Rusija je nakon produžetka slavila protiv domaćina Srbije s 3:2 (2:2), dok je Španjolska bila uvjerljiva protiv Kazahstana s 5:3.

Španjolci će se u subotu boriti za svoj sedmi naslov europskog prvaka, a Rusija za svoj drugi.

Favorizirani malonogometaši Rusije slavili su s 3:2 (2:2) nakon produžetaka protiv domaćina Srbije izborivši treći uzastopni finale Eura, a šesti ukupno.

Poveli su Rusi preko Edera Lime (12:45), a domaćin je stigao do izjednačenja nakon gola Mladena Kocića (25:50). Sergej Abramov (32:27) donosi novu prednost Rusiji, koja dvije minute poslije ostaje bez isključenog Edera Lime.

Srbija tada uspješno koristi brojčanu nadmoć, Miloš Simić zabija za 2:2 (35:19). Pobjednički gol vrijedan finala postiže Romulo u četvrtoj minuti prvog produžetka.