Cibona se provukla na završni turnir Kupa Krešimira Ćosića

Košarkaši Cibone posljednji su sudionici završnog turnira Kupa Krešimira Ćosića, koji će se 17. i 18. veljače igrati u Zadru. Cibona se u posljednjem dvoboju četvrtfinala provukla kod šibenskog Jolly JBS-a slavivši kod 79:68 (10:17, 18:17, 31:25, 20:9).

Kao što se i predviđalo Cibona je imala dosta muke na vrućem gostovanju u Šibeniku. Domaćini su od samog početka pokazali kako nisu impresionirani Zagrepčanima.

Nakon male krize na početku, Jolly JBS je prvu četvrtinu završio sa sedam koševa prednosti, a zatim u drugoj četvrtini bježe i na 12 koševa prednosti (22:10). Ipak, do odmora Cibona je uspjela smanjiti zaostatak na samo šest koševa.

Šibenčani su održavali prednost i u trećoj četvrtini, ali Cibona je uoči posljednjih deset minuta uspjela izjednačiti na 59:59. Neizvjesno je bilo sve do posljednjih pet minuta kada je ponestalo snage domaćinima te je Cibona na kraju uspjela izboriti pobjedu vrijednu polufinala.

Najzaslužniji za slavlje Cibone bili su Toni Žižić s 23 koša i Marin Rozić s 18, a Jolly JBS predvodio je Jakov Mustapić s 18 koševa.

Cibona će tako u polufinalu Kupa igrati protiv domaćina Zadra, a za dugo mjesto u finalu borit će se branitelj naslova Cedevita i riječki Kvarner 2010.