Fed Cup: U polufinalu Švicarska - Češka i Francuska - Nizozemska

Tenisačice Švicarske i Češke te Francuske i Nizozemske u travnju će se boriti za mjesto u finalu ovogodišnjeg izdanja Fed Cupa.

Nizozemke su šokirale Ruskinje u Moskvi, a Belinda Benčić je uz pomoć Martine Hingis srušila Njemčku u Leipzigu pobijedivši posljednjeg dana osvajačicu Australian Opena Angelique Kerber 7:6 (4), 6:3. Češka junakinja na gostovanju u Cluju bila je Karolina Pliškova koja je osvojila oba pojedinačna boda te s Barborom Strycovom donijela odlučujuću pobjedu u paru. Francuska junakinja u dvoboju s Italijom bila je Caroline Garcia koja je pobjedom nad Camilom Giorgi donijela domaćoj ekipi nedostižnu prednost.

Polufinalni dvoboji su 16. i 17. travnja kada će se igrati i kvalifikacijski mečevi za Svjetsku skupinu i Svjetsku skupinu 2. U kvalifikacijama za Svjetsku skupinu sudjelovat će poražene reprezentacije iz četvrtfinala (Rumunjska, Njemačka, Italija, Rusija) i pobjedničke ekipe iz mečeva Svjetske skupine 2 (Australija, Bjelorusija, SAD i Španjolska).

Tenisačice Slovačke, Kanade, Poljske i Srbije borit će se protiv najboljih reprezentacija zonskih natjecanja za mjesto među ekipama koje će 2017. igrati u Svjetskoj skupini 2.

Hrvatska reprezentacija će i sljedeće godine igrati u Skupini 1 Euro-afričke zone te još jednom pokušati izboriti mjesto u kvalifikacijama za Svjetsku skupinu 2, u kojima su posljednji put nastupile 2008. godine.

Svjetska skupina - četvrtfinale:

RUMUNJSKA - ČEŠKA 2:3
Simona Halep - Petra Kvitova 6:4, 3:6, 6:3
Monica Niculescu - Karolina Pliškova 4:6, 6:4, 3:6
A. Mitu/R. Olaru - K. Pliškova/B. Strycova 2:6, 3:6

NJEMAČKA - ŠVICARSKA 2:3
Angelique Kerber - Belina Benčić 6:7 (4), 3:6
Annika Beck - Timea Bacsinszky 7:5, 6:4
A. Groenefeld/A. Petković - B. Benčić/M. Hingis 3:6, 2:6

FRANCUSKA - ITALIJA 4:1
Kristina Mladenović - Sara Errani 7:6 (4), 6:1
Caroline Garcia - Camila Giorgi 6:3, 6:4
C. Garcia/K. Mladenović - M. Caregaro/S. Errani 6:0, 6:1

RUSIJA - NIZOZEMSKA 3:1
Svjetlana Kuznjecova - Kiki Bertens 1:6, 4:6
D. Kasatkina/J. Makarova - C. Burger/A. Rus 6:0, 6:2

Svjetska skupina 2:
Slovačka - Australija 2:3
Kanada - Bjelorusija 2:3
SAD - Poljska 4:0
Srbija - Španjolska 0:4