Suarez golom Levanteu prestigao Ronalda

Barcelona je u utakmici 23. kola španjolskog prvenstva sa 2:0 pobijedila zadnju momčad Primere Levante na njihovom terenu.

Svoj 36. gol ove sezone zabio je Luis Suarez, dok je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u dresu Barce igrao do 68. minute.

Barca je povela u 21. minuti nakon što se lopta, koju je Andres Iniesta uputio Lionelu Messiju, odbila od braniča Levantea Davida Navarra i završila iza golmana Diega Marina. Za povećanja vodstva na 2:0 Barcelona je morala čekati do druge minute sudačke nadoknade, kada je suparničku mrežu zatresao Suarez, kojemu je to 20. gol u prvenstvu, čime je pretekao Cristiana Ronalda.

Barcelona s utakmicom manje ima 54 bodova na prvom mjestu, Atletico je drugi sa 51 bodom nakon pobjede od 3:1 nad Eibarom u subotu, dok je Real Madrid, koji danas kasnije igra protiv Granade, treći sa 47 bodova.