NBA: Bogdanović devet u porazu Netsa, Warriorsi nadvisili Thunder

Najgora momčad NBA lige Philadelphia pobijedila je Brooklyn Netse 103:98, prekinuvši niz od četiri poraza.

Pobjednike je predvodio rookie Jahlil Okafor s 22 poena i 17 skokova, a važnu tricu za vodstvo zabio je Robert Covington minutu i 16 sekundi prije kraja.

Nerlens Noens dodao je 18 za pobjednike. Kod Brooklyna je najučinkovitiji bio Thaddeus Young s 22 koša, sve u drugom poluvremenu, te 10 skokova, a Brook Lopez je dodao 17. Bojan Bogdanović ostvario je devet koševa, tri skoka i dodavanje za 23 minute na parketu.

Netsi su gubili s 15 razlike u prvom poluvremenu, a na početku zadnje četvrtine rezultat je bio  69:64 za 76erse. Trećom tricom Markela Browna 6:59 minuta do kraja Brooklyn je došao do svog najvećeg vodstva 86:81, ali su onda 76ers-i zabili osam koševa za vodstvo od 89:98 4:44 minute do kraja. Philadelphia je imala prednost od jednog koša i 1:16 minuta do kraja (97:96). Nakon toga su igrači obje momčadi promašili šuteve iz igre, prije nego što je McConnell ukrao loptu 30 sekundi do kraja i dobacio je Noelu, koji je zakucao za 99:96.

San Antonio je sa 106:102 nadvisio LA Lakerse. Tony Parker ubacio je 14, no kod rezultata 99:99 dvije minute prije kraja pogodio je važan koš s pet metara, a potom i položio 62 sekunde do kraja.

Kobe Bryant zadnji je put nastupio u San Antoniju i 16 od svojih 25 poena zabio je u trećoj četvrtini, i to nakon što je u prvom poluvremenu promašio osam od upućenih 10 šuteva.

Golden State Warriorsi su sa 116:108 bili bolji od Oklahoma City Thundera, ostavši neporaženi na svom parketu. Predvodio ih je Stephen Curry s 26 koševa i 10 asistencija, iako je za tricu imao mizernih 7-8. Harrison Barnes je dodao 19 koševa, a Klay Thompson 18 za Golden State.

Curry je zabio tri koša i asistirao je za dva šuta u završnoj seriji 12-4, koja je dovela Warriorse (46-4) do devete uzastopne pobjede, čime su se izjednačili s najboljim rezultatom u 50 utakmica iz sezone 1966./1967., kojeg drži Philadelphia.

Oklahoma City je poražen unatoč 40 pogodaka Kevina Duranta, koji je ugrabio i 14 skokova. Russell Westbrook je ubacio 27 koševa, uz 12 asistencija za Thunder.

Kyrie Irving zabio je 29, a LeBron James 27, uz osam asistencija, u pobjedi Cleveland Cavaliersa 99:84 protiv New Orleans Pelicansa. J.R. Smith postigao je šest trica i ukupno je zabio 20, a Tristan Thompson ostvario je 15 skokova nakon što je startao na poziciji krila umjesto ozlijeđenoh Kevina Lovea.

Minnesota Timberwolves su sa 112:105 pobijedili Chicago Bullse, koji su igrali bez ozlijeđenog Jimmyja Butlera. Andrew Wiggins je zabio šest od ukupno 21 koša u zadnjih 90 sekundi i Minnesota je zaključila utakmicu serijom od 12-0, koja joj je donijela pobjedu.

Wolvesi su gubili pet koševa 2:30 do kraja, prije nego što su krenuli u seriju. Najbolji strijelac Minnesote bio je Karl-Anthony Towns s 26 koševa, uz 17 skokova,  Gorgui Dieng je dodao 24 koševa, 13 skokova i sedam asistencija. Damjan Rudež je odigrao 13:39 minuta, no nije postigao ni jedan koš, ostvario je tek dva skoka.  Pau Gasol je predvodio Bullse s 25 ubačaja i osam skokova, a Derrick Rose je ubacio 18, uz 10 asistencija i pet skokova.

Rezultati NBA lige:

Houston Rockets - Portland   Trail Blazers           79-96
Charlotte Hornets - Washington Wizards              108-104
Indiana Pacers - Detroit Pistons                    112-104
Cleveland Cavaliers - New Orleans Pelicans           99-84
Philadelphia 76ers  - Brooklyn Nets                 103-98
(Bojan Bogdanović je igrao 22:59 minuta, ugrabio tri skoka, upisao jednu asistenciju i zabio 9 koševa)
Memphis Grizzlies- Dallas Mavericks                 110-114
Minesotta Timberwolves - Chicago Bulls              112-105
(Damjan Rudež je igrao 13:39 minuta, ugrabio dva skoka, bez koševa)

4. Denver 20 31 .392 17 1/2
5. Minnesota 16 36 .308 22