Subašić bez primljenog gola u pobjedi Monaca

Nogometaši Monaca s minimalnih su 1:0 pobijedili Nicu u prvoj utakmici 25. kola francuskog nogometnog prvenstva, odigranoj na stadionu Louis II u Monte Carlu.

Pobjednički pogodak u derbiju Azurne obale postigao je Bakayoko u 81. minuti, a Monaco je do tri boda stigao, iako je od 48. minute igrao s igračem manje, zbog isključenja Dirara.

Još jednu utakmicu bez primljenog pogotka čuvajući vrata Monaca odigrao je hrvatski reprezentativac Danijel Subašić, dok je Mario Pašalić bio u početnoj postavi, a u 66. minuti zamijenio ga je Carrillo. Subašić je u sučevom vremenu zaradio žuti karton.

Lyon u gostima svladao Angers sa 3:0 i time je ostao u borbi za mjesta koja vode u Ligu prvaka.

Strijelci za Lyon bili su Christophe Jallet (13), Rachid Ghezzal (46) i Corentin Tolisso (81).

Ovom pobjedom Monaco se učvrstio na drugom mjestu ljestvice francuskog prvenstva s 45 bodova, šest više od trećeplasirane Nice. Na vrhu je daleko odmakao PSG koji ima 66 bodova, a u nedjelju ga očekuje "vruće gostovanje" u Marseillu.